Programul meciurilor de la Cupa Mondială din Rusia transmise de TVR

- Adrian Ungureanu
553

Între 14 iunie și 15 iulie, va avea loc Cupa Mondială la Fotbal 2018, care se va disputa anul acesta în Rusia. Suporterii românii se vor uita la turneul final fără emoții pentru că naționala noastră nu s-a calificat, dar în cazul în care vreți să urmăriți meciurile, iată programul meciurilor.

Postul public de televiziune, TVR a anunțat că va transmite în exclusivitate cele 64 de meciuri de la turneul final, dar haideți să vedem care este programul meciurilor din faza grupelor.

Grupa A
Dată, ora – meci – (locație)
14 iunie, 17:00 – Rusia – Arabia Saudită (Moscova, Lujniki)
15 iunie, 14:00 – Egipt – Uruguay (Ekaterinburg)
19 iunie, 20:00 – Rusia – Egipt (Sankt Petersburg)
20 iunie, 17:00 – Uruguay – Arabia Saudită (Rostov-pe-Don)
25 iunie, 16:00 – Uruguay – Rusia (Samara)
25 iunie, 16:00 – Arabia Saudită – Egipt (Volgograd)

Grupa B
Dată, ora – meci – (locație)

15 iunie, 17:00 – Maroc – Iran (Sankt Petersburg)
15 iunie, 20:00 – Portugalia – Spania (Soci)
20 iunie, 14:00 – Portugalia – Maroc (Moscova, Lujniki)
20 iunie, 20:00 – Iran – Spania (Kazan)
25 iunie, 19:00 – Spania – Maroc (Kalinigrad)
25 iunie, 19:00 – Iran – Portugalia (Saransk)

Grupa C
Dată, ora – meci – (locație)
16 iunie, 12:00 – Franţa – Australia (Kazan)
16 iunie, 18:00 – Peru – Danemarca (Saransk)
21 iunie, 14:00 – Franţa – Peru (Ekaterinburg)
21 iunie, 17:00 – Danemarca – Australia (Samara)
26 iunie, 16:00 – Danemarca – Franţa (Moscova, Lujniki)
26 iunie, 16:00 – Australia – Peru (Soci)

Grupa D
Dată, ora – meci – (locație)

16 iunie, 15:00 – Argentina – Islanda (Moscova, Spartak)
16 iunie, 21:00 – Croaţia – Nigeria (Kalinigrad)
21 iunie, 20:00 – Argentina – Croaţia (Novgorod)
22 iunie, 17:00 – Nigeria – Islanda (Volgograd)
26 iunie, 20:00 – Islanda – Croaţia (Rostov)
26 iunie, 20:00 – Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg)

Grupa E
Dată, ora – meci – (locație)

17 iunie, 14:00 – Costa Rica – Serbia (Samara)
17 iunie, 20:00 – Brazilia – Elveţia (Rostov)
22 iunie, 14:00 – Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg)
22 iunie, 20:00 – Serbia – Elveţia (Kalinigrad)
27 iunie, 20:00 – Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak)
27 iunie, 20:00 – Elveţia – Costa Rica (Novgorod)

Grupa F
Dată, ora – meci – (locație)

17 iunie, 17:00 – Germania – Mexic (Moscova, Lujniki)
18 iunie, 14:00 – Suedia – Coreea de Sud (Novgorod)
23 iunie, 17:00 – Germania – Suedia (Soci)
23 iunie, 20:00 – Coreea de Sud – Mexic (Rostov)
27 iunie, 16:00 – Mexic – Suedia (Ekaterinburg)
27 iunie, 16:00 – Coreea de Sud – Germania (Kazan)

Grupa G
Dată, ora – meci – (locație)

18 iunie, 17:00 – Belgia – Panama (Soci)
18 iunie, 20:00 – Tunisia – Anglia (Volgograd)
23 iunie, 14:00 – Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak)
24 iunie, 14:00 – Anglia – Panama (Novgorod)
28 iunie, 20:00 – Anglia – Belgia (Kalinigrad)
28 iunie, 20:00 – Panama – Tunisia (Saransk)

Grupa H
Dată, ora – meci – (locație)

19 iunie, 14:00 – Polonia – Senegal (Moscova, Spartak)
19 iunie, 17:00 – Columbia – Japonia (Saransk)
24 iunie, 17:00 – Japonia – Senegal (Ekaterinburg)
24 iunie, 20:00 – Polonia – Columbia (Kazan)
28 iunie, 16:00 – Senegal – Columbia (Volgograd)
28 iunie, 16:00 – Japonia – Polonia (Samara)